Pred zápasom FK Pohronie - MŠK Žilina B

Pred zápasom FK Pohronie - MŠK Žilina B

  • 11. 10. 2018
  • MŠK Žilina
  • článok


Počas reprezentačnej prestávky neoddychuje II. najvyššia súťaž, keď sa už v piatkovej predohrávke predstavia na pôde Pohronia futbalisti MŠK Žilina B.

Zverenci trénera Milana Nemca v doterajšom priebehu ako jediný tím neokúsili trpkosť prehry a od špice tabuľky ich delia len dva body. Nulu v kolónke prehier dopĺňa pätica remíz a sedem výhier. Tradičný druholigista nenechal od začiatku sezóny nič na náhodu a potichu sa tak drží v čelných pozíciách tabuľky.

Pohronie je stále v hre aj v Slovnaft Cupe, kde prešlo poľahky cez Tvrdošín a Chlebnice a počas budúceho týždňa ich čaká prvoligový oriešok zo Serede. Štvrtkový žreb rozhodol o tom, že práve víťaz spomínaného duelu sa stretne s lepším z dvojice Prešov - Žilina.

Posledná prehra tak prišla pre Žiar nad Hronom ešte v minulej sezóne, odvtedy dokázal vyhrať ako jediné mužstvo na pôde Skalice či remizovať v Petržalke. Preto sú Žiarčania favoritom duelu, v predošlej sezóne sme s nimi remizovali doma 1:1 na jeseň, v jarnej odvete sme u súpera prehrali 1:2. Aj to značí o jednej z najlepších defenzív v lige, o čom sa presvedčil aj náš "A"-tím v bezgólovom prípravnom stretnutí v zimnej príprave.

hrať náročným spôsobom hry

Zverenci trénera Norberta Guľu si napravili chuť naposledy v nedeľu v útočnom súboji proti Interu, kedy dvakrát vyhrávali o dva góly a nakoniec uspeli v prestrelke 4:3.

"Každý víťazný zápas je pre nás nová energia. Je to spätná väzba pre mladých hráčov, že pokiaľ makajú naplno, nezáleží na veku. Chalani vidia, že keď do toho dávajú všetko, zvládnu odohrať náročný zápas druhej ligy. A to čo sa týka fyzických parametrov, ale aj herných."

Súboj s Interom bol najmä o ofenzíve, čo sa dalo čakať. Aký môže byť duel s nepokoreným Pohroním? "Pohronie je na víťaznej vlne, očakávam ale iný zápas. Možno to nebude až tak o ofenzíve, ale môžu tam byť rýchlejšie prechody do útoku, kolmejší futbal od domácich, na čo si musíme dať pozor."

Počas reprezentačnej prestávky by chcel tréner Guľa vystužiť káder aj niektorými hráčmi "A"-tímu. "Verím, že po porade s trénerom Jaroslavom Kentošom poskladáme silný tím a na dôležitých pozíciách budeme mať skúsených hráčov. Skĺbime to s mladosťou a dravosťou a dúfam, že budeme rovnocenným súperom pre domácich." Bude favorit domáci tím? "Určite budú doma silní, podľa tabuľky áno, no takto sa na to nepozeráme. Chceme odohrať zápas v náročnom spôsobe hry."

Už piatkový termín duelu jemne ovplyvnil tréningový proces "B"-tímu, ktorý sa pridal ku zverencom Jaroslava Kentoša. "Tréner prvého tímu zobral do tréningového procesu "A"-tímu všetkých chalanov, čo je pre nich super. Idú do tréningu s vyššou kvalitou, vidia, kde musia pridať, núti ich to rozmýšľať i hrať rýchlejšie. Je to veľmi dobre, že sme cez reprezentačnú prestávku spojili sily s prvým tímom. Veríme, že to zajtra pretavíme do dobrého výsledku."

Piatkový duel, ktorý má výkop o 18:00 hod. bude mať na starosti trojica rozhodcov, ako hlavný Gabriel Michlian, na čiarach asistujú Peter Bednár a Rastislav Žákech.