Odchovanci v akcii (39. týždeň)

• 24. 09. 2018
  • MŠK Žilina
  • článok

Aj v novej sezóne vám po každom víkendovom kole európskych futbalových súťaží prinášame informácie v celku o našich bývalých hráčoch a odchovancoch, ktorí úspešne reprezentujú značku MŠK v zahraničí.

inter s výhrou, škrinka medzi najlepšími

Futbalisti talianskeho Internazionale FC majú za sebou naozaj vydarený týždeň, v ktorom najskôr úspešne začali triumfom v Lige majstrov nad anglickým Tottenhamom a počas víkendu vyhrali aj v Serii A proti Sampdorii v nadstavenom čase. Proti svojmu prvému tímu v Taliansku nechýbal v zostave Interu náš odchovanec Milan Škriniar, ktorý patril podľa talianskych médií k najlepším na ihrisku. Inter tromi bodmi poskočil na 9. miesto.

heco s čistým kontom, ale iba s bodom

Futbalisti Newcastle United sa nedočkali výhry ani v 6. kole anglickej Premier League, v bráne ktorých bol opäť náš odchovanec Martin Dúbravka, na pôde Crystal Palace. Heco znova držal straky nad vodou, keď si pripísal štyri úspešné zákroky a dopomohol tak aspoň k bodu. Newcastle sa odlepil z dna tabuľky a je na 18. priečke.

HUBO stále ANI NA STRIEDAČKE

Obranca francúzskeho Olympique Marseille Tomáš Hubočan nebol znova ani na striedačke pre náhradníkov v stretnutí 6. kola Ligue 1, kde jeho tím nastúpil v šlágri proti Lyonu a podľahol mu v gólovom zápase 2:4. Marseille je aktuálne na 5. mieste.

vavrovci s ďalšou výhrou

Obranca Denis Vavro má za sebou ďalší úspešný týždeň, keď najskôr nastúpil v 1. kole Európskej ligy proti ruskému Zenitu Petrohrad a vybojoval remízu 1:1 a následne nechýbal v zostave plných 90 minút ani v dánskej Superlige, kde levi zvíťazili nad Nordsjaellandom 2:1. Kodaň tak naďalej vedie ligu.

kuciakovci prišli v nadstavenom čase o výhru

Brankárovi poľskej Lechie Gdaňsk a nášmu odchovancovi Dušanovi Kuciakovi so spoluhráčmi nestačil na tri body v domácom zápase proti Zaglebie Lubin ani trojgólový náskok v prvom polčase. Hostia v druhom polčase prekonali Kuca trikrát, pričom tretí gól inkasoval až v 91. minúte. Lechia napriek tomu zostala na 2. mieste Ekstraklasy.

SAMO MRÁZ nepomohol k obratu

Aj v 5. kole Serie A dostal príležitosť u nováčika z Empoli v druhom polčase náš bývalý útočník Samuel Mráz, ktorý nastúpil v 66. minúte na pôde Sassuola, no ani on nepomohol k obratu nepriaznivého výsledku. Domáci napokon vyhrali 3:1 a nováčik je tak aktuálne na 17. mieste.

hanco sa dočkal víťaznej premiéry

Obranca talianskej Fiorentiny a náš odchovanec Dávid Hancko sa dočkal svojej premiéry v Serii A v 5. kole, keď sa tešil aj so spoluhráčmi z výhry nad Spal 3:0. Hanco nastúpil na celý druhý polčas a pred vlastnými fanúšikmi sa nestratil a podal slušný výkon. Fiorentina je na 3. mieste za gigantmi z Juventusu a Neapolu.

súboj mužstiev Pekyho a laciho úspešnejší pre berlínčanov

V 4. kole nemeckej Bundesligy narazili na seba mužstvá našich dvoch bývalých hráčov: Hertha Berlín, v ktorej absentuje aktuálne pre zrazenie Peter Pekarík, proti Mönchengladbachu Lászla Bénesa, ktorý však rovnako chýbal v zostave fohlenelf. Šťastnejší mohol byť po záverečnom hvizde rodený Žilinčan, ktorého spoluhráči aj zásluhou Slováka Ondreja Dudu triumfovali výsledkom 4:2. Hertha je na výbornej 2. priečke, Borussia na 6. mieste.

mazi kvôli drobnému zraneniu mimo

Obranca španielskej Celty Vigo Róbert Mazáň absentoval v zostave Španielov aj v 5. kole La Ligy proti Valladolidu, ktorý skončil v šesť-gólovom zápase remízou 3:3. Mazi chýbal v zostave pre poranenie slabín. Celta je na 4. mieste Primera Division.

ŠPALO PRI ďalšej REMÍZE znova NA STRIEDAČKE

Ani v 4. kole Serie B sa netešili z výhry hráči Brescie Calcio, ktorí iba remizovali na pôde Carpi 1:1. Z lavičky pre náhradníkov sledoval duel náš bývalý krídelník Nikolas Špalek, ktorý tak odohral v novej sezóne iba jeden duel. Brescia je aktuálne na 14. mieste druhej talianskej ligy.

paťo le giang s prehrou

V 9. kole II. českej ligy utrpel porážku 0:3 brankár Vlašimi Patrik Le Giang, ktorý so spoluhráčmi nestačil na Jihlavu na jej pôde. Vlašim je na 12. mieste tabuľky so siedmimi bodmi.

maťo rakovan s výhrou aj prvou nulou

Futbalisti druholigového škótskeho Dundee United potvrdili rolu favoritu, keď v 6. kole zdolali Falkirk na jeho pôde 2:0 v bráne s naším odchovancom Matejom Rakovanom. Maťo si tak pripísal prvé čisté konto na ostrovoch. Dundee je na 3. mieste škótskej Championship.