Odchovanci v akcii (38. týždeň)

• 17. 09. 2018
  • MŠK Žilina
  • článok

Aj v novej sezóne vám po každom víkendovom kole európskych futbalových súťaží prinášame informácie v celku o našich bývalých hráčoch a odchovancoch, ktorí úspešne reprezentujú značku MŠK v zahraničí.

škrinkovci s ďalším nečakaným zakopnutím

V 4. kole talianskej Serie A prišla ďalšia nečakaná prehra Internazionale FC v zostave s naším bývalým obrancom Milanom Škriniarom. Na San Sire zvíťazila Parma prekvapujúco 1:0, Škrinka v obrane absolvoval celý duel, no ani on nepomohol k zisku bodov napriek celozápasovej prevahe. Inter je tak pred začiatkom Ligy majstrov až na 14. mieste.

heco s ďalšou tesnou prehrou proti top favoritovi

Ťažký žreb Newcastle United na začiatku sezóny pokračoval v 5. kole proti Arsenalu Londýn, ktorý doma straky nezvládli a podľahli "gunners" 1:2. Príležitosť v bráne dostal aj tentokrát náš odchovanec Martin Dúbravka. Heco veľa práce nemal, no po zmene strán nestačil na dve strely Londýnčanov. Newcastle tak čaká na prvú výhru v sezóne, keď je s jediným bodom na 19. mieste Premier League.

HUBO ZNOVA ANI NA STRIEDAČKE

Obranca francúzskeho Olympique Marseille Tomáš Hubočan nebol ani po reprezentačnej prestávke na súpiske svojho tímu v 5. kole Ligue 1, keď jeho spoluhráči jasne zvíťazili nad Giungampom 4:0. Marseille je momentálne druhé za favoritom z Paríža.

VAVROVCI prehrali, no stále vedú ligu

Obranca dánskej Kodane a náš odchovanec Denis Vavro sa po reprezentačnej prestávke znova postavil do obrany levov na pôde Mydtjyllandu, ktorý je jeden z ich hlavným rivalov v boji o titul. V šlágri 9. kola vavrovci podľahli Midtjyllandu 1:3, no stále vedú ligu práve pred nedeľným premožiteľom o bod.

KUCO v šlágri proti wisle s prehrou

Brankár poľskej Lechie Gdaňsk a náš odchovanec Dušan Kuciak nestačil so spoluhráčmi v šlágri víkendového kola poľskej Ekstraklasy na Wislu Krakov a podľahol jej v gólovej prestrelke 2:5. Kuco si napriek tomu pripísal tri úspešné zákroky a zneškodnil pritom aj pokutový kop domácich. Lechia práve víkendovou prehrou prenechala vedúcu pozíciu ligy Wisle, ktorá ju vedie vďaka lepšiemu skóre.

SAMO MRÁZ S ĎALŠÍM ŠTARTOM

Aj v 4. kole Serie A dostal príležitosť u nováčika z Empoli v posledných minútach náš bývalý útočník Samuel Mráz, ktorý nastúpil v 81. minúte, no ani on neprispel k zmene nepriaznivého skóre 0:1 proti Laziu, ktoré ostalo v platnosti aj po záverečnom hvizde. Nováčik je aktuálne na 16. pozícii Serie A.

PEKY naďalej ZRANENÝ

Obranca Peter Pekarík, ktorého trápia problémy s kolenom, vynechal ďalšie víkendové stretnutie Herthy Berlín, ktorá sa predstavila vo Wolfsburgu, kde remizovala aj zásluhou ďalšieho presného zásahu Slováka Ondreja Dudu 2:2. Peky tak kvôli zraneniu ešte v novej sezóne neodohral ani minútu.

MAZI v pondelkovej dohrávke

V španielskej La Lige čaká na Celtu Vigo s dvojicou Slovákov dohrávka 4. kola na pôde Girony. V posledných zápasoch nedostával náš bývalý obranca Róbert Mazáň šancu, preto uvidíme, či príde proti Girone.

LACI BÉNES ani na lavičke

V 3. kole nemeckej Bundesligy sa po reprezentačnej prestávke, kde stredopoliar Lászlo Bénes absolvoval zápasy za "21"-tku, neobjavil Laci ani na lavičke Borussie Mönchengladbach, ktorá vyhrala doma nad Schalke 2:1. Po troch kolách sú "fohlenelf" bez prehry na 5. mieste.

ŠPALO pri remíze iba na striedačke

V Taliansku mala počas víkendu Serie B na programe 3. kolo. V ňom sa predstavilo mužstvo nášho bývalého krídelníka Nikolasa Špaleka Brescia Calcio na domácej pôde proti Pescare. Brescia vyhrávala, no pár minút pred koncom inkasovala a ani do tretice nevyhrala. Špalo sledoval remízu iba z lavičky pre náhradníkov.

LEGIANGOVCI s bodom

Brankár českej druholigovej Vlašimi Patrik Le Giang remizoval so spoluhráčmi v 8. kole II. českej ligy so Znojmom 2:2. Vlašim je tak až na 11. mieste.

RAKOVANOVCI ZACHRAŇOVALI REMÍZU V NADSTAVENOM ČASE

Iba remízu si pripísali hráči druholigového škótskeho Dundee United v stretnutí proti Mortonu, v bráne ktorých sa znova predstavil Matej Rakovan. Ten so spoluhráčmi zachraňoval remízu 1:1 až v nadstavenom čase, keď ešte v prvom polčase inkasoval z penalty. Dundee je aktuálne po 5. kole na 5. mieste škótskej Championship.