Odchovanci v akcii (36. týždeň)

• 03. 09. 2018

Aj v novej sezóne vám po každom víkendovom kole európskych futbalových súťaží prinášame informácie v celku o našich bývalých hráčoch a odchovancoch, ktorí úspešne reprezentujú značku MŠK v zahraničí.

škrinka s výborným výkonom a prvou výhrou sezóny

Tretie kolo talianskej Serie A prinieslo prvý trojbodový zisk pre Internazionale FC, v obrane ktorého nechýbal obranca a náš odchovanec Milan Škriniar. Celá defenzíva si pripísala čisté konto pri výhre 3:0 v Bologni, Škrinka až 106 prihrávok s úspešnosťou 98%, k tomu pridal 5 sklzov a rovnaký počet získaných lôpt.

heco s ďalším veľkolepým predstavením

Proti ďalšiemu gigantovi sa postavili hráči Newcastle United v bráne s naším odchovancom Martinom Dúbravkom, ktorý sa predstavil na Etihad Stadium u obhajcu z Manchestru City. Hoci Heco inkasoval dva góly, pripísal si šesť úspešných zákrokov, pričom viaceré boli exkluzívne. Prehra 1:2 znamená, že Newcastle má po štyroch kolách na konte iba bod, na úvod však mal extra ťažký žreb.

HUBO ZNOVA ANI NA STRIEDAČKE

Obranca francúzskeho Olympique Marseille Tomáš Hubočan nebol pred reprezentačnou prestávkou na súpiske svojho tímu ani v 4. kole Ligue 1, kde jeho spoluhráči otočili šláger s Monacou a triumfovali na jeho pôde gólom z nadstaveného času 3:2.

VAVROVCI S ĎALŠOU VÝHROU

Obranca dánskej Kodane a náš odchovanec Denis Vavro si pripísal so spoluhráčmi po postupe do skupinovej fázy Európskej ligy proti talianskemu Bergamu (Denis premenil rozhodujúcu penaltu) ďalší triumf aj v lige. Na pôde Esbjergu znova nechýbal v obrane levov počas celých deväťdesiatich minút pri výhre 2:0. Kodaň je prvá so štvorbodovým náskokom.

kuco s ďalšou výhrou i čistým kontom

Brankár poľskej Lechie Gdaňsk a náš odchovanec Dušan Kuciak potvrdil výborný štart do Ekstraklasy, keď pred repre prestávkou zvíťazili kuciakovci doma nad Koronou Kielce 2:0. Kuco bol znova oporou, keď zneškodnil až päť pokusov hostí, a drží tak Lechiu na prvom mieste tabuľky s trojbodovým náskokom.

SAMO MRÁZ s ďalším štartom

Aj v treťom kole Serie A dostal príležitosť u nováčika z Empoli v posledných minútach náš bývalý útočník Samuel Mráz, ktorý nastúpil v 78. minúte, no tentoraz gólový nebol. Empoli si pripísalo remízu 0:0 proti Chievu Verona, Samo je s nováčikom na priebežnom 8. mieste.

MAZI ANI V NOMINAČKE

V španielskom súboji Celty Vigo s Atléticom Madrid, v ktorej pôsobí aj náš bývalý obranca Róbert Mazáň, sa zrodila výhra domácich 2:0. Žiaľ, na zápasovú súpisku Celty sa ani na duel proti Madridu Mazi nezmestil.

PEKY zranený, vynechá aj zraz

Obranca Peter Pekarík, ktorého trápia problémy s kolenom, vynechal ďalšie víkendové stretnutie Herthy Berlín, ktorá sa naposledy predstavila na pôde Schalke 04, kde triumfovala po dvoch góloch Slováka Ondreja Dudu. Peky kvôli zraneniu musí absentovať aj v národnom výbere a vynechá tak aktuálny reprezentačný zraz sokolov.

HANCO s ďalšou výhrou, na debut čaká

Obranca Dávid Hancko zatiaľ čaká na svoj debut v Taliansku, no tešiť ho môže výborný vstup do Serie A, keď aj v druhom vystúpení v lige sa fialky tešili z výhry. Cez víkend porazili Udinese 1:0, a tak sú v novom ročníku zatiaľ stopercentní.

LACI bénes konečne zdravý už na lavičke

V druhom kole nemeckej Bundesligy už svietilo po zranení meno Lászlo Bénes aspoň na lavičke Borussie Mönchengladbach, ktorá remizovala v Augsburgu 1:1. Laci sa tak po svalových problémoch vracia na trávniky, pričom hernú prax môže nabrať počas blížiacich sa reprezentačných zápasov našich sokolíkov, kde nechýba v nominácii trénera Adriána Guľu.

ŠPALO S PRVÝM ŠTARTOM SEZÓNY

V Taliansku mala počas víkendu Serie B na programe druhé kolo. V ňom sa Špalova Brescia Calcio predstavila na pôde Spezie, kde domácim podľahla 3:2. Nepriaznivý výsledok nezmenil na konci ani náš spomínaný bývalý krídelník Nikolas Špalek, ktorý nastúpil premiérovo v sezóne v 84. minúte.

LEGIANGOVCI neúspešní v hradci králové

Brankár českej druholigovej Vlašimi Patrik Le Giang podľahol so spoluhráčmi v 7. kole domácemu Hradcu Králové 1:3. Paťo je tak s Vlašimou na 12. mieste.

RAKOVANovci zachraňovali remízu v nadstavenom čase

Iba remízu si pripísali hráči druholigového škótskeho Dundee United v stretnutí proti Mortonu, v bráne ktorých sa znova predstavil Matej Rakovan. Ten so spoluhráčmi zachraňoval remízu 1:1 až v nadstavenom čase, keď ešte v prvom polčase inkasoval z penalty. Dundee je aktuálne po 5. kole na 5. mieste škótskej Championship.