Odchovanci v akcii (35. týždeň)

• 27. 08. 2018
  • MŠK Žilina
  • článok

Aj v novej sezóne vám po každom víkendovom kole európskych futbalových súťaží prinášame informácie v celku o našich bývalých hráčoch a odchovancoch, ktorí úspešne reprezentujú značku MŠK v zahraničí.

Inter už so škrinkom v zostave znova bez výhry

Aj po druhom kole talianskej Serie A sú bez výhry futbalisti milánskeho Internazionale FC, ktorí počas víkendu iba remizovali s Turínom 2:2. V obrane čierno-modrých už nechýbal po svalovom zranení obranca Milan Škriniar, ktorý odohral celých 90 minút. Škrinkovci spolu s tímom po polčase viedli už 2:0, no po zmene strán prišli dva góly súpera, a tak má Inter po dvoch kolách na konte iba jeden bod.

HECO V BRÁNE aj proti chelsea

Aj tretie kolo stál v bráne anglického Newcastle United náš odchovanec Martin Dúbravka, ktorý spolu s ostatnými "strakami" čelil ďalšiemu topfavoritovi, tentoraz z Chelsea FC. Napriek tomu, že hostia z Londýna dominovali, Heco dlho držal čisté konto, a hoci inkasoval dvakrát, ani raz za gól nemohol. Najskôr inkasoval od Hazarda z penalty a pár minút pred koncom ho nešťastne prekonal vlastným gólom spoluhráč. Newcastle tak stále čaká na plný bodový zisk v novom ročníku Premier League.

HUBO znova ani na striedačke

Obranca francúzskeho Olympique Marseille Tomáš Hubočan nebol na súpiske svojho tímu ani v 3. kole Ligue 1, kde jeho spoluhráči remizovali doma proti Rennes 2:2.

vavrovci s ďalšou výhrou

Obranca dánskej Kodane a náš odchovanec Denis Vavro má za sebou ďalší úspešný víkend, kedy sa so spoluhráčmi tešil z ďalšej výhry. Deno nastúpil na celých 90 minút, v prvom polčase si pripísal žlté upozornenie a napokon sa tešil z výhry 3:2 nad Sonderjyske. Vavrovci sú stále na čele tabuľky s dvojbodovým náskokom.

kuco s lechiou už na čele tabuľky

Výborný štart potvrdila poľská Lechia Gdaňsk ďalšou výhrou, keď aj s Dušanom Kuciakom v bráne zdolala Pogon Štetín na jeho pôde 3:2. Kuco síce dostal žltú kartu, po ktorej nasledovala penalta, no výhru si Lechia udržala a stále je v Ekstraklase bez prehry na prvom mieste s dvojbodovým náskokom.

samo mráz hneď v debute gólový

Svoj strelecký inštinkt potvrdil v 2. kole Serie A náš bývalý hráč a najlepší strelec minulého ročníka Fortuna ligy Samuel Mráz, ktorý dostal v Janove svoju prvú príležitosť. Na gól mu stačilo menej ako 15 minút na trávniku, keď v nadstavenom čase znižoval na 1:2. Jeho gól síce neznamenal body pre Empoli, ale Samo naznačil potenciál, s ktorým si ho vybral nováčik Serie A.

mazi ani v nominačke

Pondelková dohrávka čaká v Španielsku na Celtu Vigo, v ktorej pôsobí aj náš bývalý obranca Róbert Mazáň. Žiaľ, na zápasovú súpisku Celty sa na duel proti Levante nezmestil, a tak do neho s istotou nezasiahne.

peky sledoval výhru z tribúny

Obranca Peter Pekarík, ktorého trápia problémy s kolenom, pozeral prvé stretnutie nového ročníka Bundesligy iba z tribúny. Jeho Hertha Berlín však odštartovala nový ročník triumfom nad "Mintálovým" Norimbergom 1:0.

hanco pri vysokej výhre na lavičke

Obranca Dávid Hancko zatiaľ nenapodnil Sama Mráza a na svoj debut v Taliansku si musí počkať. Na druhú stranu ho môže tešiť vysoký víťazný vstup do Serie A, keď Fiorentina zdolala doma Chievo Verona 6:1.

laciho Mönchengladbach odštartoval výhrou

Prvé kolo majú za sebou v Nemecku, kde Borussia Mönchengladbach vyhrala nad Bayernom Leverkusen 2:0. Svalové zranenie zabránilo zasiahnuť do stretnutia Lászlovi Bénesovi, ktorý si privodil zranenie ešte v príprave, a musí tak rehabilitovať.

špalekovci odštartovali seriu b remízou

Počas nedávno skončeného víkendu odštartoval aj nový ročník Serie B, v ktorom pôsobí v Brescii Calcio náš bývalý krídelník Nikolas Špalek. V 1. kole však nedostal príležitosť v domácom stretnutí proti Perugii, ktorí si Špalekovci pokazili v záverečných sekundách. V nadstavenom čase inkasovali z penalty a remizovali tak 1:1.

legiangovci s prvou výhrou

Brankár českej Vlašimi Patrik Le Giang sa konečne dočkal v novom ročníku II. českej ligy prvej výhry. Okrem výhry si pripísal aj čisté konto, keď sa tešil z výhry 2:0 nad Pardubicami.

rakovan s ďalším víťazným štartom

Trojbodový víkend má za sebou aj náš bývalý brankár Matej Rakovan, ktorý sa v 3. kole II. škótskej ligy radoval z výhry 3:1 nad Partick Thistle. Maťa delilo od čistého konta pár sekúnd, keď ho až v nadstavenom čase prekonal hosťujúci Erskine.