Šošoni posilňujú defenzívu, prichádza stopér Aleksandar Susnjar

Šošoni posilňujú defenzívu, prichádza stopér Aleksandar Susnjar

  • 24. 07. 2018
  • MŠK Žilina
  • článok

Ešte pred úvodným ligovým výkopom sezóny sa šošoni posilňujú v obranných radoch, keď sa vedenie MŠK Žilina dohodlo na polročnom hosťovaní s opciou s 22-ročným austrálskym stopérom Aleksandarom Susnjarom, ktorý prichádza z českej Mladej Boleslavi.

vek len číslom, hrať ako jeden

Austrálčan so srbskými koreňmi, ktorý predtým pôsobil v českých Tepliciach, Rumunsku či Litve, si premiérovo vyskúša slovenskú ligu. Aleksandar Susnjar to berie ako krok vpred, nakoľko bude pôsobiť u sedemnásobného šampióna Slovenska.

"Ešte predtým než som sem prišiel, som si pozeral históriu Žiliny, ktorá je naozaj bohatá. Patrí medzi najúspešnejšie kluby v lige a hoci má aktuálne mladý tím, chalani tvrdo pracujú na každom tréningu, čo sa mi páči," priznáva prvé pocity po príchode pod Dubeň 192-centimetrov vysoký obranca, ktorý chce s mužstvom myslieť iba na najvyššie méty. "Verím, že sa prepracujem do základnej zostavy a budem pre tím posilou. Určite je pre mňa hosťovanie v Žiline krokom vpred, môžem pôsobiť v klube s vysokými ambíciami." Napriek 22 rokom bude patriť Saša k najskúsenejším. "Potrebujeme pracovať ako tím, o to viac, keďže sme možno vekovo mladší. Nie je to však o veku hráčov, je to o spolupráci na trávniku. Na veku nezáleží, keď budeme hrať ako jeden, úspech sa dostaví."

Ľavonohý stopér sa pripravuje s tímom už od nedele. "Najdôležitejší je pre nás už momentálne víkendový zápas a úspešný štart do ligy. Bol som sa pozrieť v nedeľu na rezerve a páči sa mi štýl futbalu, ktorým hrala - po zemi, veľa prihrávok, neustále útočiť. Absolvoval som už aj tréning, chalani ma milo privítali, som šťastný, že som tu," hovorí nová obranná akvizícia, ktorá bude nosiť podobne ako jeho stopérsky predchodca Dávid Hancko na chrbte číslo 16.

nielen talent, ale aj skúsenosti

Posilnenie zadných radov avizoval športový manažér šošonov Karol Belaník už na tlačovej konferencii pred štartom Fortuna ligy. Vedenie je tak rado, že sa príchod Austrálčana, o ktorého bol záujem pod Dubňom dlhšie, podarilo vybaviť.

"Po odchode Dávida Hancka do Fiorentiny sme hľadali hráča na stopérsku pozíciu, ľavonohého obrancu s konštruktívnou rozohrávkou, ktorý má už isté skúsenosti. Nechceli sme iba talentovaného, mladého hráča, pretože takých máme v Matejovi Moškovi a Adamovi Kopasovi. Z tohto pohľadu disponuje Aleksandar skúsenosťami, keďže má za sebou pôsobenia v českej lige a je fyzicky dobre stavaný. Veríme, že prinesie do našej hry kvalitnú defenzívu a spomínanú rozohrávku. Aleksandar je Srb, ktorý sa presťahoval s rodičmi do Austrálie, a práve tam bol aj v širšom výbere reprezentácie Austrálie pred Majstrovstvami sveta v Rusku. Do Žiliny sme ho získali na hosťovanie do konca roka s následnou opciou. Verím, že sme v ňom našli spoľahlivého stopéra, ktorý skvalitní našu obrannú hru," hovorí o dôvodoch angažovania športový manažér MŠK.