Šošoni sa posilňujú o Macedónčana Enisa Fazlagica

Šošoni sa posilňujú o Macedónčana Enisa Fazlagica

  • 27. 06. 2018
  • MŠK Žilina
  • článok

Ďalšou posilou žltozelených sa stal 18-ročný mládežnícky reprezentant Macedónska Enis Fazlagić, s ktorým sa vedenie MŠK Žilina dohodlo na zmluve do 31. decembra 2022. Kreatívny, ľavonohý stredopoliar, ktorý naposledy pôsobil u aktuálneho majstra Macedónska v KF Shkendija, sa v utorok večer ihneď pripojil k „A"-tímu na sústredení v slovinskej Kranjskej Gore.

trpezliví, no s vysokými očakávaniami

Do Žiliny prichádza jeden z najväčších talentov macedónskeho futbalu. Záujem zo strany šošonov trval už dlhšie, čo len podčiarkujú slová športového manažéra Karola Belaníka.

„O Enisa Fazlagica sme sa zaujímali už v zime, bolo to však komplikované, nakoľko až v marci, po prestupovom termíne dovŕšil hranicu 18 rokov (pozn.: podľa predpisov FIFA nemôže hráč, ktorý nie je z Európskej únie a má menej ako 18 rokov, medzinárodne prestupovať). Preto sme sa o neho zaujímali aj teraz. Je to talentovaný hráč do stredovej formácie, pričom prechádza všetkými reprezentačnými výbermi Macedónska. Dlhodobo sme ho sledovali, samotný hlavný tréner Jaroslav Kentoš ho bol osobne pozrieť vo finále macedónskeho pohára," prezrádza dlhodobý záujem manažér šošonov. "V mladom veku už pravidelne nastupoval za svoj materský klub, takže sme radi, že sa môže pripojiť ihneď k nášmu mužstvu na sústredení v Slovinsku. Máme od neho očakávania, no vzhľadom na jeho vek a príchod do nového prostredia budeme mať aj trpezlivosť. Dáme mu, ako klasicky u mladých hráčov, priestor na adaptáciu, spoznanie trénerov, spoluhráčov a tréningového procesu. Veríme, že Enis, ktorý má výrazný potenciál, bude veľkým prínosom do budúcnosti," hovorí športový manažér šošonov o šikovnom ľavákovi, o ktorého mali záujem viaceré európske kluby.

úspech pre žilinu = úspech pre mňa

Samotný Enis Fazlagic po spečatení prestupu a pripojení k mužstvu neskrýval spokojnosť.

„Som šťastný, že už som s tímom a môžem sa pripravovať na nové výzvy. Žilinu vnímam ako ambiciózny klub, kde napriek mladému veku môžem dostať šancu. Práve preto som sa rozhodol pre šošonov. Verím, že pomôžem klubu pri jeho ambíciách a zároveň budem napredovať a pravidelne hrávať. Chcem hlavne, aby bola úspešná Žilina a následne môžem byť úspešný aj ja."

Stihol sa Enis rozprávať s lodivodom Jaroslavom Kentošom, ktorý ho bol sledovať? „S trénerom som hovoril, no ešte o ničom detailne. Kde ma v strede poľa postaví, tam budem bojovať o miesto. Hoci nepoznám detailne slovenský futbal, žilinskí odchovanci sú známi aj v Macedónsku. Dúfam, že pôjdem podobnou cestou. Teším sa už na spoluhráčov, trénerov a celý klub, kde budeme spoločne bojovať," dodáva najnovší prírastok v žltozelenej rodine.

Aj bývalý Enisov klub KF Shkendija, v ktorom pôsobil od pätnástich rokov, pričom hneď od svojich začiatkov trénoval pravidelne s prvým tímom, píše o posune ich najväčšieho talentu, ktorý je zároveň motiváciou pre mladších hráčov z Macedónska k prestupu do zahraničia. V predošlej sezóne nastúpil na 16 ligových stretnutí, v ktorých strelil dva góly a dopomohol tak k zisku majstrovského titulu pre Shkendiju po siedmich rokoch.

Enis, vitaj!