Pred štartom letnej prípravy s hlavným trénerom Jaroslavom Kentošom

Pred štartom letnej prípravy s hlavným trénerom Jaroslavom Kentošom

  • 11. 06. 2018
  • MŠK Žilina
  • článok

Dovolenkové obdobie sa kráti futbalistom MŠK Žilina, ktorí už vo štvrtok 14. júna odštartujú prípravu na nový ročník Fortuna ligy.

Premiérovo bude pod vedením nového trénera Jaroslava Kentoša, ktorému sa tak končí krátky oddych medzi sezónami a vo štvrtok štartuje svoje pôsobenie na lavičke MŠK Žilina. V jej 110-ročnej histórii bude 68. hlavným trénerom.

Ostrý štart Fortuna ligy je naplánovaný na 21. júla, dovtedy šošoni absolvujú päťtýždňovú letnú prípravu, pričom ich v nej čaká pätica zahraničných súperov.

"Prípravu by som rozdelil do troch častí. Prvých desať dní absolvujeme v domácich podmienkach a vyvrcholíme ich prípravným zápasom proti českému nováčikovi I. ligy z Opavy. V druhej časti odcestujeme na sústredenie do Slovinska, kde odohráme tri zaujímavé previerky proti zahraničným súperom. Po návrate zo sústredenia bude naša pozornosť už smerovať k detailom a k začiatku ligového ročníka," v krátkosti zhrnul päť týždňov prípravného obdobia 44-ročný kormidelník šošonov.

Päticu zahraničných súperov si pochvaľuje aj samotný lodivod. "V čase, keď sme plánovali prípravné stretnutia, náš tím bojoval o pohárovú Európu. Preto sme volili súperov, ktorí mohli byť našimi potenciálnymi súpermi. Štyroch protivníkov už máme stopercentne potvrdených, čakáme na posledného. Verím, že nás dostatočne pripravia na štart Fortuna ligy."

Zmeny v kádri žltozelených už boli avizované, aj z pohľadu trénera nebude o fluktuáciu hráčov v prípravnom období núdza. "V prvej časti prípravy k nám prídu na skúšku noví hráči. Do sústredenia rozhodneme, ktorí u nás ostanú. Na začiatok prípravy rátame aj s hráčmi z Akadémie MŠK. Pri nich to bude otvorený proces, v priebehu prípravy dostanú šancu viacerí," opísal možné príchody rodák z Vranova nad Topľou.

Aké sú samotné pocity pred zasadnutím na lavičku "A"-tímu? "Už sa teším na štart letnej prípravy a na novú výzvu, ktorá je spoločne pred nami," dodal Jaroslav Kentoš, ktorý u šošonov naštartuje svoju štvrtú sezónu. Predošlé tri ročníky úspešne viedol rezervný tím, ktorý sa vždy umiestnil v hornej polovici II. ligy.

harmonogram prípravy + prípravné zápasy

14. jún: začiatok prípravy (zraz 11:00 / Štadión MŠK)

23. jún: SFC Opava (I. česká liga) - MŠK Žilina (Opava, 18:00)

26. jún - 6. júl: SÚSTREDENIE SLOVINSKO

28. jún - Vorskla Poltava (I. ukrajinská liga) - MŠK Žilina / 17:30

1. júl - Tianjin Quanjian (I. čínska liga) - MŠK Žilina / 17:00

5. júl - NK Rijeka (I. chorvátska liga) - MŠK Žilina / 18:00


14. júl: Wisla Krakov (I. poľská liga) - MŠK Žilina (Myslenice)


Viac informácii po štvrtkovom "výkope", ktorým odštartujeme ročník 2018/2019.