Škriniarov kolega z bývalej SR „21“ Branislav Niňaj novou posilou MŠK

Škriniarov kolega z bývalej SR „21“ Branislav Niňaj novou posilou MŠK

  • 28. 02. 2018
  • MŠK Žilina
  • článok

V posledný prestupový deň zimného obdobia posilňuje futbalový klub MŠK Žilina svoje zadné rady, vedenie šošonov sa dohodlo na hosťovaní do konca aktuálnej sezóny s následnou opciou na trvalý prestup s 23-ročným stopérom Branislavom Niňajom, kmeňovým hráčom belgického KSC Lokeren, ktorý túto sezónu hosťoval v tureckom Osmanlispore.

verím, že ma futbal začne znova baviť

Bývalý člen úspešnej družiny Pavla Hapala, ktorý spolu s Milanom Škriniarom na minuloročnom EURO U21 v Poľsku zastával stopérsku pozíciu Slovákov, sa vracia do Fortuna ligy po dvojročnom pôsobení v belgickej Jupiler League, kde za Lokeren odohral dokopy 40 zápasov.

„Celé sa to zrealizovalo v priebehu posledných dvoch dní, samozrejme, som za to veľmi rád," znejú slová novej posily šošonov po definitívnom uzavretí hosťovania tesne pred prestupovou uzávierkou. „Situácia v Osmanlispore sa nevyvinula podľa mojich predstáv, preto ma potešil záujem Žiliny. Je to úplne čerstvé, preto je mi ťažko hovoriť o cieľoch a ambíciách. Určite však chcem vyhrávať vždy ten najbližší zápas, to je ten najpodstatnejší cieľ," opísal prvotné pocity futbalista, ktorý už má na svojom konte dva majstrovské tituly vo Fortuna lige.

„Poznám v kabíne veľa chalanov, najviac samozrejme Jara Mihalíka, Maťa Králika a ďalších chalanov z „dvadsaťjednotky", s ktorými som bol v reprezentácii. Určite sa teším nielen na nich, ale verím, že ma znova bude baviť futbal a zažijeme úspešný polrok. Momentálne teda beriem tento krok, návrat na Slovensko pozitívne," prezrádza rodák z Bratislavy, pričom pre Žilinu sa rozhodol aj na základe rozhovorov s kolegami z reprezentácie. „Keď som sa bavil s chalanmi z minulej „21"-tky, tak sa vyjadrovali o trénerovi i klube iba v tom najlepšom svetle. Registroval som aj herný štýl Žiliny, ktorý je útočný a atraktívny, čo u mňa zavážilo," dodal čerstvý, 191-centimetrov vysoký defenzívny štít šošonov, ktorý do Žiliny príde už vo štvrtok.

zvýšiť organizáciu i dôraz v obrane

S posledným prestupom v rámci zimného obdobia vyjadril spokojnosť aj športový manažér MŠK Karol Belaník, ktorý si týmto hosťovaním spolu s vedením sľubuje zvýšenie kvality a dôrazu v zadných radoch žltozelených.

„V obrannej formácii potrebujeme zvýšiť konkurenčné prostredie. Braňo je hráč, ktorý spĺňa naše kritériá, má bohaté skúsenosti z mládežníckych reprezentácií, zo zahraničia a úspešne reprezentoval Slovensko aj na ME „21" v Poľsku v minulom roku," hovorí vôbec o prvej zimnej posile do defenzívy športový manažér. V tureckom Osmanlispore odohral v aktuálnej sezóne okrem pohára iba jedno ligové stretnutie. „I keď mu ostatný angažmán v Turecku nevyšiel podľa predstáv, myslíme si, že do naše obrany môže priniesť skúsenosť, kvalitu a väčší dôraz a celkovú organizáciu defenzívnej činnosti mužstva. Pracovali sme na tom intenzívne dlhšie obdobie, vytypovali sme si ho a sme radi, že sme ho dotiahli na hosťovanie s opciou na permanentný transfer," opísal podrobnosti športový manažér šošonov.

Rodák z Bratislavy by sa mal pripojiť ku guľovcom hneď po návrate z Turecka. „Vieme, čo od neho môžeme očakávať, možno bude u Braňa cítiť v úvode herný výpadok, ale všetci veríme, že čoskoro sa dostane do optimálnej formy a bude prínosom nielen pre obranu, ale pre celý tím," zhodnotil príchod futbalistu, ktorý si odbil debut v reprezentačnom „Áčku" ešte v roku 2013 proti Gibraltáru, Karol Belaník.