Šošonov posilňuje skúsený František Kubík

Šošonov posilňuje skúsený František Kubík

  • 19. 01. 2018
  • MŠK Žilina
  • článok
  • video

Prvou zimnou posilou, ktorá mieri pod Dubeň, je 28-ročný ľavonohý univerzál František Kubík, ktorý predčasne ukončil spoluprácu s ŠK Slovan Bratislava.

Skúsený ľavák, ktorý už má vo svojej vitríne jeden majstrovský titul z Fortuna ligy, sa dohodol s vedením MŠK Žilina na novej zmluve, ktorá má platnosť do 31. decembra 2019.

Bývalého hráča holandského ADO Den Haag či ruského FC Kubaň Krasnodar, ktorý má v slovenskej najvyššej súťaži odohraných 108 zápasov a obliekol si na seba aj najcennejší, reprezentačný dres, pozná dôverne aj hlavný tréner Adrián Guľa, ktorý viedol rodáka z Prievidze v ročníku 2012/13 v Trenčíne.


Zavážil najmä tréner

Fero Kubík v piatok absolvoval individuálny tréning a my sme ho pred ním vyspovedali.

František Kubík sa tak zaradí v kabíne šošonov medzi najskúsenejších, čo bol jeden z faktorov, ktorý nás zaujal. Dôvody angažovania 183-centimetrov vysokého ľaváka prezrádza športový manažér Karol Belaník

„Odchodom Roba Mazáňa sme potrebovali vykryť pozíciu na ľavej strane. Fero už pôsobil pod Aďom Guľom, a preto sa navzájom s trénerom poznajú a vedia, čo môžu od seba očakávať. Zaujala nás aj jeho univerzálnosť, pričom postaviť ho môžeme prakticky hocikde na ľavú stranu – či už do obrany alebo aj na krídelnú pozíciu. Aj vzhľadom na mladú kostru mužstva sme siahli po ostrieľanom hráčovi. Má za sebou bohaté skúsenosti, navyše stále disponuje kvalitatívnym, rýchlostným potenciálom, ktorý môže odovzdať mužstvu. Veríme, že svojou hrou bude pre náš tím prínosom."

Športový manažér šošonov prezradil, že príchodom Fera Kubíka nekončí naša aktivita na prestupovom poli.

„V najbližších dňoch, možno už hodinách, chystáme výmenu na pozícii stredových hráčov," dodal športový manažér Karol Belaník.