Na pravú stranu prichádza mladý talent Chvátal

Na pravú stranu prichádza mladý talent Chvátal

  • 06. 07. 2017
  • MŠK Žilina
  • článok

Po nečakanom odchode Ernesta Mabouku sa vedenie MŠK Žilina dohodlo ešte pred stredajším zápasom Ligy majstrov s F.C. København na hosťovaní s 20-ročným pravým obrancom Jurajom Chvátalom, ktorý je kmeňovým hráčom pražskej Sparty.

Slovenský mládežnícky reprezentant, ktorý naposledy pôsobil na hosťovaní v Slovácku, je odchovancom fortunaligového klubu FK Senica, kde si zahral v sezóne 2014/15 aj s dvojicou aktuálnych Žilinčanov – Róbertom Mazáňom a Samuelom Mrázom.

V Žiline sú ideálne podmienky na progres hráča

„Po sezóne som s manažérom riešil, čo bude ďalej. V Slovácku som nemal za sebou vydarenú sezónu, absolvoval som operáciu ramena. Žilina mala záujem už skôr, až teraz sa ale dohodla so Spartou, takže som tu," opísal prvé momenty po podpise zmluvy futbalista, ktorý onedlho oslávi svoje 21. narodeniny. „Komunikoval som s trénerom Guľom, obaja sa tešíme na vzájomnú spoluprácu. Šošoni sú majstrami Slovenska, poznám veľa chalanov z reprezentácií a aj od nich viem, na akej úrovni sa v klube pracuje. Myslím si, že v Žiline to funguje výborne, a preto sa teším na tréningy a zápasy," hovorí mládežnícky reprezentant, ktorý si uvedomuje značku klubu. „Nemusím sa pozerať ďaleko do minulosti. Boli tu veľké prestupy mladých chalanov, ktorí sa dostali do európskych klubov. Odzrkadľuje to prácu celého klubu, každý futbalista tu dokáže rýchlo napredovať. Nejde preto iba o výsledky, ale aj o progres. V budúcnosti z toho môže byť aj trvalý prestup k šošonom, no to teraz nie je dôležité. Prvoradým cieľom je hrať, pomáhať tímu." Trúfa si nastúpiť po odchode Mabouku aj proti Kodani? „Skúsenosť s Ligou majstrov nemám, je to veľký zápas, no cítim sa výborne. Bude to na mne, ako sa ukážem na tréningu, ako rýchlo sa zžijem s tímom," povedal po príchode pod Dubeň 176-centimetrov vysoký obranca.

reagovali sme rýchlo, no premyslene

Športový manažér Karol Belaník promptne zareagoval spolu s celým vedením MŠK Žilina a zaplnil tak dieru na pravej strane obrany perspektívnym obrancom.

„Potrebovali sme operatívne reagovať na situáciu ohľadom Mabouku. Juraj už dlhodobejšie patril medzi hráčov, o ktorých sme mali záujem. Trochu ho však trápili zranenia, preto sa to nedalo uskutočniť. Teraz má za sebou prípravu so Spartou Praha, máme ho dobre zmapovaného, typologicky sedí do nášho herného štýlu a navyše sa dobre pozná s niekoľkými našimi hráčmi, reprezentantmi, čo by mu mohlo pomôcť a urýchliť jeho adaptáciu u nás. Je to mladý hráč (rok narodenia 1996), ktorý zatiaľ prichádza na hosťovanie. Uvidíme, ako sa časom ukáže," uviedol dôvody angažovania bývalého hráča Senice, Sparty Praha a Slovácka športový manažér MŠK Žilina.