Z takmer tisícky škôl víťazom McDonald´s Cupu 2017 Žilinčania

Z takmer tisícky škôl víťazom McDonald´s Cupu 2017 Žilinčania

  • 14. 06. 2017
  • MŠK Žilina, futbalsfz.sk
  • článok

Družstvo Základnej školy Školská 49 zo Žiliny - Závodia, pod vedením trénera Jaroslava Bačíka, získalo majstrovský titul na 19. ročníku McDonald´s Cupu, keď triumfovalo medzi 936 prihlásenými základnými školami z celého Slovenska.

Spolu s ďalšími siedmimi krajskými víťazmi súperili pod tatranskými končiarmi o hlavnú cenu – letecký výlet a účasť na zápase patróna turnaja Mareka Hamšíka a jeho klubu SSC Neapol v talianskej lige, na jeseň tohto roka. Vo veľmi napínavom finálovom zápase zvíťazili Žilinčania v zostave aj s malými šošonmi nad družstvom zo Senca po výsledku 8:3.

Malí víťazi zo Žiliny obhájili majstrovský titul z predchádzajúceho ročníka a získali tak od generálneho partnera turnaja McDonald´s letecký výlet do Neapola a účasť na zápase klubu SSC Neapol v talianskej lige, spojené s prehliadkou štadióna San Paulo, kde na nich bude čakať aj Marek Hamšík.

V 19. ročníku sa podarilo do turnaja zapojiť viac dievčat ako v minulosti. Novinkou tohto ročníka bola povinná účasť dievčat nielen v družstvách, ale aktívne počas turnajov. Počas každého odohraného zápasu vždy reálne hrala jedna hráčka na hracej ploche. Práve v individuálnych oceneniach turnaja bola najlepšou hráčkou Nela Lopušanová zo Žiliny.