U15 s ďalšou výhrou na záverečnom turnaji o majstra SR

• 13. 06. 2017

o všetkom rozhodne piatkový duel proti slovanu!

Futbalisti MŠK Žilina U15 prešli celým ročníkom iba s jedinou prehrou, a tak si právom zahrajú na Majstrovstvách Slovenska starších žiakov, ktoré budú pre nich rozlúčkou v žiackej kategórii. Na finálovom turnaji, ktorý sa odohrá od stredy v NTC v Poprade, sa predstavia štyri najlepšie tímy z každej skupiny (Bratislava, západ, stred, východ).

Okrem našich šošonov budú o víťazstvo pod Tatrami bojovať Slovan Bratislava, Nitra a Prešov. Počas troch dní sa stretne každý s každým, pričom pri nerozhodnom výsledku budú nasledovať strely z bieleho bodu.

Zverenci trénera Slavomíra Konečného si na finálovom turnaji zahrajú právom, no nechcú sa iba zúčastniť. "Na turnaj cestujeme s ambíciou zvíťaziť, ale aj konfrontovať sa so špičkovými tímami z ostatných regiónov. Hrá sa systémom každý s každým, čo považujem za najspravodlivejšie," prezrádza ciele žltozelených kormidelník, ktorého hráči odohrali dokopy 26 stretnutí a zaznamenali v nich 24 výhier. "Počas troch dní nás čakajú tri náročné duely, hracia doba je rovnaká ako v dlhodobej súťaži (2 x 35 minút). Verím, že to spolu s chlapcami zvládneme." Práve partia okolo hráčov ako Mojžiš, Kaprálik či Prášek si už pripísala cenné víťazstvo v tejto kategórii, keď triumfovala v zime na Halových majstrovstvách Slovenska starších žiakov. "Tam sme síce zvíťazili, no medzi halovým futbalom a tým vonku je veľký rozdiel. Aby sme boli opäť úspešní aj teraz, budeme musieť podať výkon na hranici svojich momentálnych schopností, či už ako tím alebo jednotlivci."

Mladí šošoni sú spolu už druhú sezónu, a preto sa chcú pred prechodom do dorastu rozlúčiť so žiackou kategóriou najlepším možným spôsobom. "Turnaj považujeme za akési vyvrcholenie žiackeho veku. Pre mňa aj hráčov je to odmena za prácu počas posledných dvoch rokov. Považujeme to za veľkú výzvu vystúpiť až na samotný vrchol v tejto vekovej kategórii v rámci Slovenska. Všetci sa na turnaj veľmi tešíme," dodáva pred stredajším odchodom do Popradu lodivod starších žiakov Slavomír Konečný.

program turnaja

streda 14.6.

MŠK Žilina - FC Nitra 3:0 (1:0) Góly MŠK: Mojžiš (pok. kop), Prášek, Kaprálik

Slovan Bratislava - 1. FC Tatran Prešov 2:1 (1:0)