​Branislav Šušolík na hosťovanie do Senice

​Branislav Šušolík na hosťovanie do Senice

  • 16. 02. 2017
  • MŠK Žilina
  • článok

Vedenie MŠK Žilina sa dohodlo s fortunaligovým klubom FK Senica na hosťovaní 18-ročného obrancu Branislava Šušolíka do konca aktuálnej sezóny. Náš odchovanec, ktorý zažil premiéru v "Áčku" práve na trávniku v Senici takmer presne pred rokom, sa už pripojil do tréningového procesu tímu zo Záhoria.

„Senica nás oslovila s požiadavkou o výpomoc, potrebovali posilniť najmä pozíciu krajného obrancu. Braňo je talentovaný reprezentant, ktorý už aj u nás pričuchol k Fortuna lige. Momentálne však má veľkú konkurenciu v osobe Ernesta Mabouka a Joana Herreru, preto by hrával iba druhú najvyššiu súťaž," hovorí k hosťovaniu športový manažér Karol Belaník. Na oplátku môže mládežnícky reprezentant zbierať cennú zápasovú prax. „Chceme, aby sa Braňo etabloval v najvyššej slovenskej lige. Ide o rozvíjanie jeho sľubného potenciálu, preto to považujeme za krok vpred," dodáva športový manažér.

Vzhľadom na nepriaznivú ekonomickú situáciu, ktorá panuje v Senici, chceme klubu podať pomocnú ruku, aj preto bude mzdu hráča naďalej uhrádzať MŠK Žilina. Najdôležitejšie je, aby po odstúpení Myjavy bola zachovaná aspoň ako-taká integrita súťaže a nedošlo k odstúpeniu ďalšieho klubu. Preto veríme, že to bude impulzom aj pre ostatné kluby.