AC Sparta Praha - MŠK Žilina 1:1 (1:0)

AC Sparta Praha - MŠK Žilina 1:1 (1:0)

  • 11. 02. 2017
  • MŠK Žilina, foto: sparta.cz
  • článok
  • video

Góly: 26. Sáček - 82. Haskić, 2225 divákov

Zostava MŠK: Volešák - Herrera, Vavro, Králik, Holúbek - Káčer, Diaz, Škvarka (C) - Jankauskas (64. Jánošík), Mráz (69. Haskić), Hlohovský (84. Cociuc)

Zostava Sparta: Koubek (46. Bičík) – Karavaev (69. Pavlík), Mazuch (46. Čermák), M. Kadlec (64. Havelka), Costa (64. Vataleju) – Vácha (64. Frýdek), Sáček (64. Pulkrab) – Néstor (64. Hybš), Dočkal (46. Holek), Konaté (69. Šural) – Juliš (46. Lafata)

V generálkovom zápase pred ligou sme na Sparte nastúpili premiérovo na hrote so Samuelom Mrázom, na stopérskom poste nastúpil Denis Vavro s Martinom Králikom. Duel od začiatku znášal prísne kritériá, vysoké tempo sa muselo divákom páčiť. Loptu mali častejšie domáci, ktorých v 15. minúte musel schladiť prvým zákrokom Miloš Volešák. Defenzíva ustála aj ďalšiu akciu Sparťanov, Karavaev sa neprebil cez žltozelené múry. V 26. minúte však nedokázal úvodnému gólu zabrániť ani skvelý Volešák, ktorý prvú strelu Nestora reflexne vyrazil, no na dorážku Sáčeka už šancu nemal. V 36. minúte sme boli na dostrel Koubeka, Samo Mráz v ťažkej pozícii prestrelil bránu domácich. Štyri minúty pred koncom sme váhali so streľbou, a tak pokus Filipa Hlohovského skončil na tele vybiehajúceho obrancu. V 43. minúte prišiel krásny futbalový moment, keď opäť Nestor "vystrúhal" futbalové nožnice, ktoré však vytiahol výborným zákrokom Volešák na brvno, Julišova dorážka už bola posúdená ako ofsajdová. V zaujímavom prvom dejstve tak diváci videli jeden gól, ktorým korunovali domáci svoju jemnú prevahu.

Do druhej štyridsaťpäťminútovky nastúpili šošoni bezo zmien, Sparťania vymenili štvoricu hráčov. Obraz hry sa podobal tomu z prvého polčasu, žltozelení nedokázali dlhšie podržať loptu v útočnom priestore. V prvom zákroku po zmene strán náš Volešák, ktorý skryl loptu do náručia. V 59. minúte si skákavú loptu pripravil na pravačku Michal Škvarka, tá však letela ďaleko od Bičíkovej svätyne. Ďalšími striedaniami tempo opadlo, Sparta si strážila dôležité priestory, pomáhal jej aj brankár Bičík, ktorý skorým vybehnutím zneškodnil šancu Hlohovskému. Ten prihrával v 73. minúte striedajúcemu Haskićovi, ktorý však mieril tesne vedľa. V 82. minúte pri nás najskôr stálo opäť brvno pri strele Havelku, z protiútoku sme však vyrovnali. Akciu striedajúcich hráčov začal Lukáš Jánošík, ktorý posadil presný center na Nermina Haskića, ktorý sám pred Bičíkom nezaváhal - 1:1. V 88. minúte sme mohli ísť do vedenia, Miro Káčer si zbehol za obranu, prihral pred pokutovým územím Michalovi Škvarkovi, ktorý však úplne odkrytú bránu Sparty netrafil. Oba tímy šli za výhrou, Lafata rovnako nemieril medzi tri žrde. Volešák skrotil aj ďalšiu strelu Lafatu v 90. minúte. So Spartou Praha sme sa tak rozišli zmierlivo po remíze 1:1.

HLASY PO ZÁPASE:

Adrián Guľa, hlavný tréner MŠK Žilina: "Výborný výsledok vzhľadom k momentálnej forme Sparty. Chalani po získaní väčšej odvahy dokázali hrať našu hru, streliť gól a hroziť domácim. Zápas mal slušné tempo z oboch strán, divákom sa musel páčiť. Bolo cítiť, že hráči už boli rozdielne nastavení oproti Turecku, vydržali v intenzite až do záveru stretnutia. Dnes sme sa rozhodli zariskovať so Samuelom Mrázom na hrote, ukázal niekoľko kvalitných vecí. Defenzíva pracovala spoľahlivo, oproti minulému roku sme o veľký kus vpred v kompaktnosti, v skúsenosti. Chceli sme, aby nastúpil aj Filip Kaša, no neriskovali pre jeho chorobu. Sme radi za túto kvalitnú previerku, ktorá mala vysokú kvalitu. Verím, že to splnilo účel a do sezóny pôjdeme dostatočne pokorní, ale sebavedomí.

Martin Králik, obranca MŠK Žilina: "Cenná remíza, hoci sme išli za víťazstvom. Škoda gólu, keď predo mnou skočila lopta, mal som ju odkopnúť razantnejšie. Avšak, zareagovali sme na inkasovaný gól správne. V druhom polčase sme sa chceli tlačiť do gólu, čo sa nám nakoniec podarilo. Škoda šance Miša Škvarku, no podľa mňa sa duel skončil zaslúženou remízou.

Samuel Mráz, útočník MŠK Žilina: "Výborná skúsenosť proti klubu, akým je Sparta. Bol som pripravený na to, že to bude extra-trieda. Som rád za príležitosť, ktorú som dostal. Určite ma posunie vpred. Cítil som sa na trávniku fajn, výborná skúška pred ligou."