Eligijus Jankauskas hráčom MŠK Žilina

Eligijus Jankauskas hráčom MŠK Žilina

  • 23. 01. 2017
  • MŠK Žilina
  • článok

Vedenie MŠK Žilina sa rozhodlo po dvojtýždňovej skúške podpísať zmluvu s litovským krídelníkom Eligijusom Jankauskasom, ktorá má platnosť do 30. júna 2021. Bývalý hráč litovského tímu FK Suduva Marijampole, ktorý je považovaný za jeden z najväčších talentov Litvy, zaujal trénerov aj nášho športového manažéra Karola Belaníka. Zmluva na dlhšie časové obdobie hovorí o jeho potenciáli.

"Rozhodli sme sa investovať do prestupu mladého, perspektívneho hráča, ktorému chceme dať priestor na adaptáciu. V priebehu skúšky ukázal, že je to talent s prirodzeným futbalovým myslením. Vyznačuje sa technickým spôsobom hry a dobrou prácou v krídelnom priestore, čím sa hodí do nášho kombinačného futbalu. Dĺžka zmluvy hovorí, že s ním chceme počítať do budúcnosti. Chceme zvýšiť konkurenčné prostredie v krídelných priestoroch," povedal hlavné dôvody príchodu 18-ročného Litovčana športový manažér MŠK.

Samotný Eligijus Jankauskas je momentálne na sústredení s mužstvom v Turecku, kde si každým dňom zvyká na tím. "Som šťastný, že som u trénerov zanechal dobrý dojem a kluby sa dohodli na mojom prestupe. Chcem v mojej kariére napredovať krok po kroku ďalej. Žilina je pre mňa novou výzvou, je to doposiaľ najväčší posun. V klube všetko funguje na profesionálnej úrovni," priznal prvé pocity po prestupe litovský mládežnícky reprezentant. Na herný štýl pod Dubňom si rýchlo zvyká. "V mojom predošlom klube sme hrali podobným spôsobom, Žilina je vo futbalovom prostredí Litvy známa, takže som veľmi rád, že som mohol prestúpiť práve tu," povedal 175-centimetrov vysoký krídelník.