MŠK Žilina - MFK Ružomberok 3:2 (2:1)

• 23. 07. 2016
  • MŠK Žilina
  • článok

Góly: 12. a 38. Otubanjo, 71. Hlohovský - 34. Chrien, 81. Mareš ŽK: 79. Hlohovský, 84. Špalek, rozhodoval Vnuk, 2981 divákov

Zostava MŠK: Volešák - Mabouka, Vavro, Králik, Letić - Diaz, Pečovský (C), Škvarka (90. + Káčer) - Špalek, Otubanjo, Hlohovský (80. Vallo)

Zostava Ružomberka: Macík – Kružliak, Maslo, Gál Andrezly, Maslo – Nagy, Kupec, Chrien (57. Daniel), Ďubek (C) (69. Faško) – Mareš, Lačný (75. Sapara).

Tréner Adrián Guľa aj v druhom zápase sezóny dôveroval rovnakým hráčom, jedinou vynútenou zmenou bola pozícia hrotového útočníka. Zraneného Jakuba Paura nahradil v žltozelenej premiére Yusuf Otubanjo. Na začiatku to skúšali obe mužstvá nakopávanými loptami a centrami, ale brankári Volešák ani Macík zasahovať nemuseli. Ružomberok sa snažil hrať aktívne a znepríjemňovať šošonom rozohrávku, čo mu do 12. minúty vychádzalo. Vtedy však prišla presná lopta od Filipa Hlohovského, ktorá skrz päťku našla Yusufa Otubanja, a ten si okorenil svoj súťažný debut gólom do siete Macíka - 1:0. Nigérijčan išiel osláviť spolu s celou žltozelenou družinou gólovú radosť k trénerovi Adriánovi Guľovi. Šošoni prebrali opraty stretnutia, pritlačili súpera na hranicu pokutového územia, ale z tlaku neprišla ani strela, ani nebezpečný center. Hostia podnikali nebezpečné výpady, jeden z nich musel zblokovať v 22. minúte Denis Vavro. Druhá strela od nášho tímu sa zrodila až v 29. minúte, opäť v nej mal kopačku Yusuf Otubanjo, ktorý si vytvoril priestor, ale netrafil medzi tri žrde. Už o dve minúty ho napodobnil nepresným projektilom aj Michal Škvarka. Hostia pôsobili oveľa nebezpečnejšie ako Dunajská Streda a v 34. minúte vyrovnali, keď akciu založil Gal Andrezly a na zemi ležiaceho Volešáka dorážkou prekonal Chrien. Prešli iba štyri minúty a domáce tribúny si opäť zakričali. Lopta sa po centri Filipa Hlohovského dostala v šestnástke k Yusufovi Otubanjovi, ktorý z otočky vystrelil po zemi presne k tyči - 2:1. Do polčasu sme mohli byť svedkami hetriku, ale Nigérijčan namieril iba do miest, kde stál Macík. V 43. minúte vypálil Ernest Mabouka a ružomberský brankár musel loptu vyboxovať. Do polčasového hvizdu tak videli diváci tri góly.

FOTOGALÉRIA

Druhé dejstvo načal opäť Yusuf Otubanjo, ktorého znova vychytal Macík v bráne mužstva spod Čebraťa. Šošoni sa aj naďalej tlačili pred bránu Ružomberka, v 56. minúte prišla sľubná príležitosť po priamom kope, k odrazenej lopte sa dostal kapitán Pečovský, ale nemieril presne. Zápas pribúdajúcimi minútami naberal na tempe, oba celky sa tlačili do zakončenia. Náš rohový kop nepotrestal v 67. minúte agilný Nigérijčan. Svoj výborný výkon korunoval gólom aj Filip Hlohovský, ktorý si na zadnej tyči počkal osamotený na center od Ernesta Mabouku a nekompromisne poslal loptu pravačkou za Macíka - 3:1. V 81. minúte sme z nenápadnej akcie inkasovali, keď sme si nepostrážili zadnú tyč tentoraz my a Mareš znížil na rozdiel gólu. Šošoni sa s týmto stavom nechceli zmieriť, Michal Škvarka vyslal gólovú strelu, no Macík opäť podržal svoj tím. V 90. minúte sa rútil sám na Macíka Otubanjo, ale brankára zastúpili vracajúci sa obrancovia. Nadstavený čas priniesol už iba striedanie v našom tábore, a tak sme si pripísali premiérové víťazstvo v sezóne.

Ďakujeme za podporu.

HLASY PO ZÁPASE:

Adrián Guľa, hlavný tréner MŠK Žilina: "Dnes bolo veľmi podstatné pre celý tím, že sme kvalitný výkon podporili víťazným puncom. Dôverovali sme zostave z prvého kola, ktorá sa odvďačila výborným výkonom. Dôležitou súčasťou tímu bol dnes Otubanjo, ktorý zúročil prácu celého mužstva. Stále však potrebujeme byť precíznejší vo finálnej časti, pretože za stavu 3:1 sme mali veľa výborných herných situácií, ktoré je potrebné uhrať efektívnejšie. Skúsený súper dokázal využiť z troch šancí dve, čo je varovaním do budúcna. Opäť sme si však odžili podobný záver zápasu, chlapci ho zvládli, čím si opäť zvýšili sebavedomie do ďalších duelov."

Yusuf Otubanjo, strelec dvoch gólov: "Snažil som sa pracovať na každom tréningu naplno a dnes sa mi to vrátilo v podobe gólov. Do budúcna však môžem hrať ešte lepšie. Na dnešnom výkone sa dá stavať, ak budeme stále tvrdo trénovať, budeme motivovaní, tak môžeme v lige miešať kartami. Snažil som sa vytvárať šance, škoda, že som to nepretavil na hetrik. Na trávniku som sa dnes cítil skvele, cítili sme podporu z tribún, za čo ďakujeme."