Príchody ↔ odchody

Príchody ↔ odchody

  • 28. 01. 2016
  • MŠK Žilina
  • článok

PRÍCHODY

Novou tvárov žltozelených, ktorá už naplno zarezáva na tréningovom procese A-tímu, je ghanský krídelník Fredrick Opoku Yamoah (19. 9. 1997), prichádzajúci na skúšku. Predtým pôsobil v Afrike, v tíme Inter Allies FC (Ghana).

Stabilnou súčasťou kabíny "Áčka" je už aj nigérijský krídelník Chigozie Emmanuel Mbah (nar. 18. 9. 1997), ktorý odohral doteraz všetky prípravné stretnutia. Jeho posledným pôsobiskom bol Brooke House College Football Academy v Anglicku.

Novou tvárou, ktorá sa pripojila do tréningového procesu, je srbský ľavý krídelník Nemanja Stanković. Predtým pôsobil v II. najvyššej srbskej lige, v tíme FK Donji Srem. Rodák z Noveho Sadu podpísal so šošonmi zmluvu do leta s následnou opciou na 3 roky.

ODCHODY

Náš klub opústil pravý obranca Andrej Kadlec, ktorý si prešiel Akadémiou MŠK. V tomto ročníku odohral za "Áčko" 2 zápasy, oveľa viac nastupoval za rezervný tím, v ktorom si pripísal 14 štartov. Rodák z Ilavy posilní konkurenčný Spartak Trnava.

Na ďalšej spolupráci sa klub nedohodol ani s Adriánom Kopičárom.

Rovnako našu kabínu opustil Jaro Mihalík, ktorý sa upísal českému tímu Slavia Praha.

Po vyše siedmich rokoch už ďalej nepočítame ani so službami stopéra Jozefa Piačeka. V tomto ročníku Fortuna ligy do diania na trávniku nezasiahol z dôvodu dlhodobejšieho zranenia kolena. Aktuálne podpísal zmluvu s poľským tímom Bialsko-Biala. Podrobnejší článok o pôsobení Jožka Piačeka v našom drese sme už priniesli.

Žilinu opúšťa aj brazílsky útočník William, ktorý chcel zmeniť dres. Dohodol sa s tureckým Kayserisporom.