Slovnaft Cup: ŠK Strážske - MŠK Žilina 0:9 (0:4)

• 12. 08. 2015
  • MŠK Žilina
  • článok

Góly: 9.,22., 55. a 72. Škvarka, 16. a 71. William, 21. a 59. Čmelík, 67. Špalek ŽK: 76. Lorinc - 75. Kadlec, rozhodoval: Sedlák, 820 divákov

Zostava MŠK: Mandous - Kadlec, Králik, Hučko, Ďuratný - Škvarka (72. Vallo), Klec, Bénes (46. Michlík) - Špalek, William, Čmelík (60. Tlacháč)

V 2.kole Slovnaft Cupu sme sa predstavili na ihrisku v Strážskom, kde v horúcom počasí viedol naše mužstvo s kapitánskou páskou Tomáš Hučko. Tréner Adrián Guľa nechal maródov v Žiline, voľno dostala takmer celá defenzíva. Naopak, od začiatku zápasu vybehol na trávnik po svalovom zranení Lukáš Čmelík. Hneď od úvode sme diktovali tempo hry a po nenápadnom centri v úvodnej minúte nedočiahol na center Čmelíka staronový útočník Nikolas Špalek. Na suchom teréne sme si museli na začiatku zvykať, preto neboli niektoré nahrávky najpresnejšie. Prvé nakopávané lopty na Williama a Škvarku znamenali iba ofsajd. V 8.min sa rysovala šanca pre Kleca, ale ten neskrotil skákavú loptu v pokutovom území. O minútu neskôr po obliehaní Regendovej brány vysunul Miša Škvarku faulovaný Laci Bénes. Ponúknutú výhodu zoči-voči domácemu brankárovi využil Mišo na úvodný gól - 0:1. O niekoľko minút si dvojica úlohy zopakovala, tentoraz Laci Bénes nevystrelil, lopta sa odrazila k Mišovi Škvarkovi, ale jeho prízemná strela tesne minula pravú tyč. Prvý gól v drese MŠK nestrelil rodák zo Šamorína ani o minútu neskôr, keď sklepnutú loptu od Nika Špaleka poslal bombou vedľa brány. V 15.min sme mali po faule na Nika Špaleka výhodu priameho kopu. Mišo Škvarka rozohral nakrátko dohodnutý signál, ktorý sa krásnymi, rýchlymi nahrávkami dostal k voľnému Willimu. Ten v ťažkej pozícii prepasíroval loptu za Regendu po druhýkrát - 0:2. Aj naďalej sa v horúcom počasí odohrávala hra na polovici domácich. V 21.min sa ľahko za obranu dostal Mišo Škvarka, ktorý ponúkol gól ako na zlatom podnose Lukášovi Čmelíkovi. Krídelník si vychutnal bezmocného brankára - 0:3. Domáci rozohrali v stredovom kruhu, no za pár sekúnd sme sa tešili my, po štvrtýkrát. William nechal vyniknúť domáceho brankára, avšak lopta sa odrazila k dobre hrajúcemu Mišovi Škvarkovi, ktorý ju pohotovo upratal za Regendu - 0:4. Náš brankár Aleš Mandous prvýkrát nastúpil za A-tím, prvá strela na jeho svätyňu smerovala až v 26.min, s prívlastkom propagačná. Po našej gólovej pasáži prišlo aj povinné prerušenie zápasu, kvôli naozaj veľkým horúčavám, ktoré panovali azda na celom Slovensku. Domáci si vybojovali prvý rohový kop v 34.min, keď tečovanú strelu musel Aleš Mandous vytesniť ponad brvno. Po ňom ožili aj tribúny, ktoré sa však márne dožadovali jedenástky. V 38.min mal na kopačke gól Klec, ktorý po prihrávke Špaleka netrafil priestor medzi tromi žrďami. Dve minúty pred polčasom mohol hetrik zavŕšiť náš záložník s čislom 20, ale center od Williama neprepasíroval za Regendu. V 44.min peknú akciu rozbehol hrdina z Poltavy "Willi", ktorý vysunul voľného Špaleka po pravej strane, ale tomu v rozhodujúcej chvíli lopta skočila. Do kabín sa išlo s našim štvorgólovým náskokom. pričom domáci usporiadatelia využili cez prestávku hasičské auto na pokropenie trávnika.

Úvod druhého polčasu priniesol náš rýchly gól, ktorý ale nebol uznaný Lukášovi Čmelíkovi pre ofsajd Miša Kleca. Po zmene strán sa osmelili aj domáci, ktorý v 50.min išli do rýchleho brejku, ten avšak vyriešil kapitán Tomáš Hučko. Náš piaty gól nepadol ani v 53.min, keď Michlíkovu strelu vykopával spoza prekonaného Regendu domáci obranca. Po zranení ramena sa mohol do streleckej listiny zapísať Maťo Králik, no netrafil loptu na zadnej tyči ideálne. Zodpovednosť zobral na seba agilný Mišo Škvarka, ktorý prízemnou strelou zvýšil v 55.min už na 0:5. Ďalší pokus mal na svedomí Niko Špalek, ale obranca Hirjak zblokoval jeho strelu. Pri chuti bol aj Lukáš Čmelík, ktorý si po zranení futbal užíval. Prezentoval to v 59.min, keď pravačkou z hranice šestnástky zatočil loptu do ľavého horného rohu, krásny futbalový moment - 0:6. O pár sekúnd si vyslúžil Lukáš potlesk domácej tribúny, keď ho vystriedal Peťo Tlacháč. Náznak šance sa rysoval aj pred Mandousom, ktorý si však situáciu v pokutovom území postrážil. V nasledujúcich momentoch sa pripomenul aj rozhodca Sedlák sériou niekoľkých odpískaných ofsajdov. V 67.min nám vyšiel rýchly protiútok, ktorý zakončil Kubo Michlík pred prázdnou bránou iba do tyče. Lopta sa našťastie odrazila k Nikovi Špalekovi, ktorý ju bez problémov dorazil. V radosti z gólu sa, samozrejme, išiel poďakovať spoluhráčovi sa "exportnú" nahrávku - 0:7. Domácich sme nešetrili a búšenie zavŕšil v 71.min William, ktorý sa krásne oprel hlavou do centra od Libora Ďuratného - 0:8. Gólostroj žltozelených sa nezastavoval a už o 34 sekúnd sa po štvrtýkrát v zápase presadil osamotený Mišo Škvarka, ktorého po góle vystriedal tréner Adrián Guľa - 0:9. Jubilejný desiaty gól mal na hlave domáci Hirjak, ktorý si takmer zavesil vlastný gól. Stretnutie si chalani užívali, Willi si niekoľkými fintami vyslúžil potlesk od domácich fanúšikov. Ďalší hetrik mohol v zápase streliť aj William, ale jeho strelu zastavil na čiare kapitán domácich Filip Pavúk. Najväčšiu šancu zápasu z domácej strany si vypracoval po štandardke Hirjak, avšak rukavice Mandousa boli proti. Regendu mohol prekonať aj kapitán Hučko, lopta mu však skočila. Williamovi nebol dopriaty tretí gól v zápase ani v 90.min, keď z bezprostrednej blízkosti zahodil tutovku od Nika Špaleka. Stretnutie sa napokon skončilo jednocifernou výhrou favorita zo Žiliny.

Z východu si tak odnášame povinné víťazstvo a postup do 3.kola Slovnaft Cupu, v ktorom sa stretneme začiatkom septembra s MFK Tatran Liptovský Mikuláš.

HLASY PO ZÁPASE:

Adrián Guľa, tréner MŠK Žilina: "Potešilo ma dnes viac vecí - návrat Maťa Králika po zranení, Lukáš Čmelík sa vrátil a zvládol zápas. Chalani si všetci, napriek horúcemu počasiu a nie optimálnemu terénu, schuti zahrali a ostali fit. Páči sa mi, že mužstvo sa za žiadneho stavu neuspokojilo a hralo do konca stretnutia naplno. Celá defenzíva dnes ukázala, že je konkurencieschopná. Príde šanca, takto ju treba uchopiť. Hráči musia byť vždy pripravení, pretože nevedia, kedy príde ďalšia. Takto sme si to dnes predstavovali."

Martin Králik, obranca MŠK Žilina: "Som veľmi rád, že som odohral celý zápas. Rameno držalo, necítil som žiadnu bolesť, ale do súbojov chodil Tomáš Hučko. Teší nás nula na konte inkasovaných gólov, poteší každé víťazstvo, pretože nám dvíha sebavedomie."