Futbalová akadémia MŠK Žilina

Futbalová akadémia MŠK Žilina sa nachádza v lokalite mestskej časti Žilina - Strážov, na hlavnom ťahu Žilina – Bratislava.

V areáli Fubtalovej akadémie sú ihriská s umelou trávou štvrtej generácie, ktoré sú v prevádzke počas celého roka. Majstrovské a prípravné zápasy tu hrávajú všetky kategórie FA a takisto areál využívajú počas zimnej prípravy aj hráči A-tímu MŠK Žilina.

Vo futbalovej akadémii sú zrekonštruované všetky priestory pre prácu mládežníckych trénerov, šatňe a kancelárske priestory .

Ubytovacie služby sú zabezpečované v devätnástich izbách. Prevádzka je rozložená na dve poschodia. Všetky izby sú samostatne uzamykateľné. Ubytovňa svojím výchovným programom školského zariadenia nadväzuje na výchovno-vzdelávaciu činnosť školy v čase mimo vyučovania a úzko spolupracuje s rodinou žiaka. Vytvára podmienky pre uspokojovanie individuálnych potrieb a záujmov žiakov prostredníctvom mimoškolských aktivít.